Ev Ofisiniz İçin Öneriler

Ev Ofisiniz İçin Öneriler


Hem işlevsel hem de stil sahibi ve rahat bir ev ofisi yaratmak kolay olmayabilir. Mevcut alandan en iyi şekilde yararlanmak için mobilya ve aksesuarlarınızı dikkatle seçmelisiniz. Her ne kadar kablosuz hoparlör ve iPad gibi teknolojik nimetler yer kazanmanızı sağlasalar da, bu eşyalarınızı organize edip depolamanız gerekmeyeceği anlamına gelmiyor. Kullanışlı ve zevkli bir ev ofisi tasarlamak isteyenlere aşağıdaki 5 öneri yardımcı olabilir:

Pratik Olun:

Ofisiniz için hücreye benzeyen, ayrı bir alan ayırmanıza gerek yok. Onu evinizin bir parçası haline getirmek istiyorsanız mantar panolardan, küçük bir kitaplıktan ve renkli kutulardan yararlanabilirsiniz. Böylece ev konforundan ödün vermeden daha ferah bir alanda çalışabilirsiniz.

Depolama:

Dağınık bir ofis çoğu çalışanın dikkatini dağıtıp performansını düşürebilir. Akıllı bir depolama sistemi ile masanızdaki kağıt yığınını kontrol altına alın. Eğer yeterli alana sahipseniz, masanızın yanına yerleştireceğiniz bir kitaplığa veya raflara dosyalarınızı koyabilirsiniz. Belgelerinizi kategorilerine göre farklı renkte kutulara koymak da pratik bir depolama yöntemi olabilir. Daha küçük bir alanda çalışacak olanlar dikey düşünmeli ve tavana kadar uzanan kitaplıkları tercih etmeliler.

Kablo Sorununu Çözün:

İster ofis ister ev olsun, masanın altından çıkan kablolar her zaman görüntü kirliliği demektir. Kablo düzenleyicileri kullanarak organize olun ve kullanılmayanları sararak ayrı bir yere kaldırın. Telefonunuzu, MP3 çalarınızı, fotoğraf makinenizi ve diğer teknolojik cihazlarınızı aynı anda şarj edebileceğiniz bir şarj istasyonu da dağınık kabloları düzene sokacaktır. Her kablo için belli bir yer ayırmayı unutmayın, böylece laptopunuzu şarj ederken ışığı kapamak zorunda kalmazsınız.

Teknolojiden Yararlanın:

Kabloların verdiği rahatsızlıktan kurtulmanın en iyi yolu, kablosuz teknolojiyi kullanmak olacaktır. Eğer küçük bir masada çalışıyorsanız, kablosuz cihazlarınızı raflara veya pencere kenarına koyabilirsiniz. Iphone, iPad ya da Android gibi teknolojik aletler için geliştirilen uygulamalarla bunları uzaktan kumanda olarak kullanabilir ve koltukta belgelerinizi okurken ayağa kalkmadan müziği değiştirebilirsiniz.

Evde Olduğunuzu Hissedin:

Unutmayın ki ev ofisinizin bir numaralı kuralı rahat hissetmek olmalı. Sık sık okuma yapacağınız için ışığı iyi ayarlayın, ekrandaki yansımaları engellemek için perdeleri kullanın ve evde olduğunuzu hissettirecek dekoratif aksesuarlardan yararlanın. İster minimalist ister cıvıl cıvıl bir tarza sahip olun; koyacağınız bir halı, sevdiklerinizin fotoğrafları veya ilham aldığınız bir ressamın tablosu size mutluluk katacak ve üretkenliğinizi artıracaktır.

http://www.letmebeinspired.com/smart-office-design/ adresinden adapte edilmiştir.

 
Yorumlar
 
Yorumlar

Henüz yorum yok

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.